Sağlık

Evde Ayak Detoksu Tarifi

Ayaklarınızda oluşabilecek problemlere karşı özellikle evde ayak detoksu tarifi ile etkili sonuçlar edebilirsiniz. Kolayca uygulayabileceğiniz detoks sayesinde canlanma etkisi edebilirsiniz. Özellikle kirli hava nedeniyle veya tüketilen zararlı gıdalar nedeniyle buçukta oluşan toksinlerin vücuttan atılabilmesi için detoks en etkili yöntemdir. Bu nedenle ayaklarda uygulanacak olan detoks sayesinde vücudunuzda bulunan toksinlerin dışarı atılmasını sağlayabilirsiniz.

Ayak Detoksu Nasıl Yapılır?

Özellikle ayaklarınıza uygulayabileceğiniz detoks sayesinde dilediğiniz her durumda vücudunuzda biriken zararlı toksinlerden kurtularak canlanma etkisi oluşturabilirsiniz. Uygulama yapmak isteyenler özellikle gerekli malzemeleri hazırlayarak daha sonrasında uygulama yapmak için karışım hazırlayabilirler. Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz ayak detoksu istediğiniz gibi başarılı şekilde uygulama yapılmasını sağlayarak doğal bir şekilde rahatlamanıza yardımcı olmaktadır.

Malzemeler;

  • 1 çift uygun çorap,
  • 1 adet soğan,
  • 3 diş sarımsak,
  • Yapışkanlı bez.

Evde Ayak Detoksu TarifiHazırlanışı

İlk aşamada soğan ve sarımsağın küçük parçalar halinde doğraması gerekmektedir. Daha sonrasında bir tencere içerisine iki bardak su eklenerek kaynatılması sağlanır. Kaynatılan su ocaktan alınarak soğuması için bir kenarda bekletilir. Su ılık olduktan sonra soğan ve sarımsakları eklenerek kaynatılır. Kaynatma işlemini tamamlamasının ardından suyunu ayağınızı yakmayacak ısıyı ulaşması halinde yapışkanlı beze karışım sürülerek ayaklara uygulanır. Özellikle uygulama sırasında yapışkanlı kısmı ıslatmama konusunda özen göstermeniz gerekir.

Hazırlamış olduğunuz yapışkanlı bezi ayaklarınızın orada tabanına gelecek şekilde yapıştırın. Yatmadan önce yapacağınız uygulama sayesinde bir gece boyunca ayağınızda kalacak olan karışım vücudunuzdaki toksinlerin dışarı atılması konusunda etkili olmaktadır. Bir gece ayakta kalan yapışkanlı bezinin sabah çıkartılması halinde istenilen etki edebilir. Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz ayak detoksu tarifi sayesinde dilediğiniz her durumda özellikle ayaklarınızda oluşan problemlere karşı etkili olacak karışım ile uygulama yapabilirsiniz. Yeteri kadar kalması istenilen sonucun elde edilmesini sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu