Diyet

En Özel Dekorasyon Fikirleri

Evin tüm alanlarında dekorasyon fikirlerinden yararlanmak ve farklı atmosfer alanları oluşturmak için tıklayın! Evlerimiz dışarıdan içeri girdiğimizde dış hayatın tüm yorgunluğunu ve stresini atmamız gereken alanlardır. Bu nedenle ev dekorasyonu son derece önemlidir. Dekorasyonun önemi kadar konforlu olması da büyük bir öneme sahiptir. Evlerin büyüklüklerine göre iç dizayn çalışmaları yapmak gerekir.

Büyük Oda Dekorasyonu

Özellikle salonlar büyüklükleri itibari ile diğer odalara göre dekorasyon çalışmalarının daha rahat yapıldığı ev bölümleridir. Büyük oda dekorasyonu yapılırken genellikle salonun bölümlere ayrılması esas alınır. Yemek odası, oturma grubu bu salon içerisinde yer alır.

Dekorasyon Fikirleri

Oturma grubu genellikle tv ünitesi etrafında çevrelenir ve son derece güzel ve modern bir çalışmadır. Yemek odası oturma grubunda daha uzak bir yerde yine bir bölüm olarak salon içerisine konumlandırılmıştır. Oturma grubunun pencere tarafına yakın bir  yerde konumlandırılması gerekir. Çünkü bu bölümün ışık alması kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar.

Küçük Oda Dekorasyon Önerileri

İlk etapta zor gibi görünen küçük oda dekorasyon çalışmaları akıllı çözümler ile son derece modern ve kaliteli çalışmaları ortaya koyabilir. Bu noktada küçük oda dekorasyon önerilerinden yararlanılmasında fayda vardır. Öncelikle küçük odalardan kullanılmayan gereksiz eşyaların çıkarılması gerekir.

Fazla göz yormayan eşyalar ile iç dizayn çalışmaları yapılabilir. Küçük odanın duvarlarının ayrı renklere boyanması da göz yormayan çalışmalardan bir diğeri olarak önem arz eder. Hem de odanın olduğundan daha büyük görünmesinde etkili bir yöntemdir.

Küçük odalarda L tipi koltuk takımları geniş alanların açılmasında son derece önemlidir. Raf dizaynları ile de zeminden avantaj kazanılması sağlanabilir. Zemini kaplayan dolaplar yerine modern raf yaptırmak zeminde yer açılmasını sağlayacak önemli akıllı bir çözümdür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu