Güzellik

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Esmer kadınlar için makyaj yapmak biraz daha dikkat ve titizlik isteyen bir konudur. Hayranlık uyandıran ve ışıl ışıl bir tene sahip olmak için bazı makyaj sırları hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Esmer tenlere makyaj yaparken öncelikle en uygun makyaj malzemelerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu açıdan fondöten seçimi büyük önem taşımaktadır. Cilde doğal ışıltı kazandıran ve saten görünümlü olan fondötenler esmer tenler için uygun olmaktadır.

Makyaj yaparken aydınlatıcı tercihi ise uçuk pembe ve inci beyazı renkleri olmalıdır. Bu sayede cilde taze bir görünüm kazandırılmakta ve daha şeffaf bir etki meydana gelmektedir. Aydınlatıcı sürülürken elmacık kemiklerinin tepesine, kaş kemiğinin altına ve göz pınarlarına sürülmesi gerekmektedir.

Esmer Tenler İçin Makyaj Önerileri

Makyaj yaparken allık seçimi büyük önem taşımaktadır. Yanlış sürülen allıklar ve renkleri kadınların kötü görünüm kazanmasına sebep olabilmektedir. Özellikle esmer kadınların bu konuda daha dikkatli olması gerekmektedir. Onlar için genellikle pembe renk yerine şeftali ve açık kahve tonları önerilmektedir. Bronzluk veren allıklar esmerlerde daha hoş görünmektedir.

Esmer tenlerde makyaj için ruj seçiminde kiremit rengi tonları, koyu kırmızı, bordo ve mercan gibi renkler tercih edilmelidir. Burada renk tercihi kadar rujların doğru şekilde sürülmesi de önemlidir. Koyu renk rujları sürerken dikkatli olunmalıdır.

Esmer Tenlerde Göz Makyajı

Esmer tenli kadınlarda göz makyajı yaparken öncelikle gözün yapısına dikkat edilmelidir. Gözün küçük ya da büyük oluşuna göre renk ve makyaj tercihi yapılmalıdır. Esmer tenlerde genellikle zümrüt yeşili, mürdüm, lacivert ve menekşe gibi renkler kullanılmalıdır. Bu renkler cilde canlılık katarak daha estetik görünmesini sağlamaktadır. Tüm önerilere dikkat edildiğinde Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı sorusu yanıt bulmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu