Moda

DEKOLTE BAKIMI

DEKOLTE BAKIMI

Dekolte bölgesinin daha güzel görünmesini isteyen hanımlara güzel bir maske tarifi vereceğiz şimdi. Dikkatle uyguladığınızda harika bir dekolte görünümüne kavuşabilirsiniz. Tabi bu maske yüz bölgesine de uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde de beyazlama yapacağından emin olabilirsiniz. Sadece iki malzeme gereklidir ve bu iki malzeme ile daha beyaz bir cilde kavuşabilirsiniz.

GEREKLİ MALZEMELER

2 yemek kaşığı pirinç unu

Karıştırmanız için biraz süt

Bu iki malzemeyi birbirine karıştıralım ve harika bir macun kıvamı elde edelim. Çok sulu olmasın ki rahatça yüzümüze ya da dekolte bölgesine uygulayabilelim. Fırça yardımı ile cildimize uyguladığımız maskenin kurumasını bekleyelim. Yirmi dakika bekletmeniz yeterlidir.  Kaşıntı yaparsa daha kısa süre bekletebilirsiniz. Oluşan kalın tabakayı hafifçe bir pamuk yardımıyla yüzünüzden ılık su yardımı ile çıkarın. Daha şimdiden ten renginin açıldığını fark edeceksiniz.

Bu maskede ve diğer tüm maskelerde uyulması gereken kural düzendir. Düzenli uyguladığınızda her maske cildinizi istediğinizden de güzel yapabilir. İkincisi ölçülere dikkat etmenizdir. Çok az ya da fazla olmamalıdır ve belirtilen sürelerde maskeler cildinizden çıkarılmalıdır.

Cilt beyazlatmak için uygulanan maske de kullandığımız pirinç unu ve süt aynı zamanda yumuşak bir cilde de sahip olmamızı sağlayacaktır. Tavsiyemiz önerilerimiz arasında bulunan diğer maske tariflerine de bir bakmanız. Sağlıklı bir tene kavuşmak için düzenli ve doğru uygulamalar gerekir. Sorunlu veya alerjik ciltlerde uygulamadan önce doktora danışmanızda mutlaka fayda vardır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu