Güzellik

Cildin Yenilenmesi İçin Hücrelere Kadar İnin!

Cildin Yenilenmesi İçin Ne Yapılmalı? sorusu genelde kadınlar tarafından sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Yaş ilerledikçe hem kalıtsal hem de çevresel faktörlerin etkisiyle cilt kalitesinde değişmeler ve düşmeler meydana gelir.

Cildin yenilenmesi ve kalitesinin artması için ekstra çaba sarf etmeye ihtiyaç duyulabilir. Zaman içinde cildin elastik yapısının bozulması ve kalınlığının azalması yaşlanma belirtilerinin daha çabuk ortaya çıkmasına neden olur. Bununla birlikte ciltte parlaklık kaybı, sarkma, kırışıklık gibi belirtiler de görülmeye başlanır. Cildin yaşlanma sürecini kontrol altına almak ve daha enerjik bir cilde sahip olmak için birtakım tıbbi ve doğal yöntemler uygulanabilir. Yaşlanan ciltte nem azalacak, yararlı bakteri dengesi bozulacak, damarlardaki tıkanıklık artacak, pigmentasyon dengesi değişecek, genel dayanıklılık ve parlaklık zamanla azalacaktır.

Cildin Yenilenmesi İçin Ne Yapmalı?

Cilt yenilenmesi için öneriler incelendiğinde tıbbi müdahale yapılabilir. Bunlar arasında özellikle dolgu enjeksiyonları, kırışıklıklarda altın standart olan botoks, cilde vitamin dopingi sağlayan mezoterapi, ameliyatsız lift etkisi sağlayan thermage, cildin daha gergin olması için ultherapy, scarlet-s ile altın iğnelerle gençlik, kolajen lifleri ile doğal gençleşme, baby face beauty, ıcon lazer ile farklı cilt problemlerine çözüm, fractora ile cilt gençleştirme yer alır. Her biri farklı tarzda ve en etkili olacak şekilde yapılan bu uygulamalar farklı enerji kaynaklarının kullanılmasıyla cildin katmanlarına etki edilmesi şeklinde yapılır. Bu sayede cildi gençleştirmek, sıkılaştırmak ve yenilemek mümkün hale gelir. Eski nesil sistemlere kıyasla yan etkilerinin az olması önemli bir avantaj olarak görülür.

Doğal Yöntemlerle Cildinizi Yenileyin

Cildin yenilenmesi için doğal yöntemler sıklıkla tercih edilir. Bunun için ilk olarak cilt temizliğine dikkat edilmelidir. Temiz bir cilt her zaman daha sağlıklı ve canlı görünecektir. Bu amaçla yüz her sabah ve gece cildi tahriş etmeyecek bir temizleyici ile yıkanmalıdır.

Cildin mat görünümünü önlemek için peeling uygulaması yapılmalıdır. Düzenli şekilde yapılan peeling ciltteki pul pul dökülmeleri önleyecek, cildin daha parlak olmasını sağlayacaktır. Bu sırada cildin her zaman neme ihtiyacı olduğu unutulmamalı, yağ oranı az olan nemlendiriciler tercih edilmelidir. Bunların haricinde beslenmeye de dikkat edilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu