Eğitim & Kurs

Çalışma Düzeninizin Oturmasına Yardımcı Olacak 4 Öneri

Çalışma Düzeninizin Oturmasına Yardımcı Olacak 4 Öneri! Beyin tembeldir ve olabildiğince glikoz harcamak istemez ama onun düşüncesi öyledir. Onun sahibi olan, sizin kararınız ise ondan daha önemlidir.

Çalışma Düzeninizin Oturmasına Yardımcı Olacak 4 Öneri! Siz çalışmak istiyorsanız beyninizde çalışmak zorundadır. Bunun için çalışkan insanlarla birlikte olursanız daha motive olursunuz.

Yukarı Taşıyacak Ortamlar

Sizi yukarı taşıyacak, motive olmanızı sağlayacak ortamlarda bulunun. Hayata sarılmış, bir amacı veya hedefi olan insanlarla vakit geçirin. Çalışkan insanların olduğu ortamlarda bulunduğunuzda çalışma motivasyonunuz ister istemez artacaktır.

Tercih Mi İnanç Mı

Kimse Bayrampaşa’dan Kartal’a beş vasıta ile 2-3 saatlik yolculuğa çıkmak istemez fakat sevdiğiniz bir insan sizi orada bekliyorsa hiç düşünmeden gidersiniz. İşte bu durum Kartal’a düşünmeden gitmenin bir tercih değil, inanç olduğunu gösterir. Yani bu örnekten yola çıkarak hedefiniz ders çalışmak olmamalı, hedefiniz üniversiteye girme olmalıdır. Hedefiniz neyse o konuda başarılı olmak için çabalamalısınız. Sadece ders çalışmaya odaklanırsanız bir çıkmaza girersiniz. Ama sonuna inanarak odaklanırsanız kulaç atmaktan asla vazgeçmezsiniz.

Deniz Dalgası

Çalışmalıyım, çalışmalıyım diyerek bütün gününüzü yediğiniz muhakkak olmuştur. Çalışmaya çalışmaktan vazgeçin, orada bir durun. Bilmeniz gereken ilk şey: Motivasyon, gelir gider. Önemli olan o gelip gitmelerde sizin nerede kaldığınızdır. Siz hep doğru kalın, çalışıyor durumda kalın. Motivasyon geldiğinde ya da ilham geldiğinde ise verimli olarak çalışmaya başlayacaksınız. Motivasyon gittiğinde de belki veriminiz düşecek belki biraz daha zorlanacaksınız ama çalışmaya devam edeceksiniz. Tıpkı deniz dalgası gibi. İyi havalarda da deniz dalgası var kötü havalarda da. Asla var olmaktan vazgeçmez. Sizde eğer çalışmalarınızda böyle olursanız her zaman başarıya kavuşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Değiştirmezsen Değişmez

Hayatınızda bir şeyleri değiştirmezseniz hayallerinizdeki çalışkanlığı, üretkenliği, başarıyı asla yakalayamayacaksınız. “Hep aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekleyenler ancak aptallar olabilir” demiştir Einstein. Aynı alışkanlık ya da davranışlara devam ederek farklı bir hayata sahip olamazsınız. Diğer milletler Mars’a giderken, bütün dünyayı bir avucumuzun içine sığdıracak cihazlar üretirken, küp şeklinde karpuzlar üretirken “Çalışamıyorum, başlayamıyorum.” demenin hesabını asla veremeyiz. Gelecek bugünden itibaren planlı çalışanların günü olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu