Güzellik

Burun Üzerindeki Siyah Noktalardan Kurtulmak

Her kadın güzel ve temiz bir cilde sahip olmak ister. Bunun ilk adımlarından biri ise burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmak.

Siyah Noktalar Nasıl Oluşur?

Siyah noktalar insanın kendi yağının, ölü cilt hücrelerinin, bakteriler ve kirlerin ciltteki gözenekleri tıkaması sonucuyla oluşur. Daha sonradan oluşan bu kirler burun veya başka vücut kısımlarında şişliğe neden olur. Siyah noktalar daha çok yağlı cilt tiplerinde görülür. Cildi temizlememek, hormonal dengesizlikler ve cildin nemsiz kalmasından dolayı oluşur. Bunların dışında ise fazla sıvı tüketmeyen kişilerde siyah noktalar daha çok oluşur. Genel olarak bu siyah noktalar yüzün belli kısımlarında oluşur. Bu siyah noktalar genelde yüz, burun, alın ve çene çevresidir. Bu siyah noktalardan kurtulmak için yapılması gereken ilk iş vücut ve yüz temizliğidir.

Siyah Noktalardan Kurtulmak

Siyah noktalar vücudun neresinde olursa olsun kötü görüntü verir ve siyah noktalardan kurtulmak o kadar da zor değildir.

  • Limon suyu ciltteki lekelerin rengini açmak için kullanılan doğal bir üründür. Siyah noktaları gidermek için limonu direkt olarak siyah noktaların üzerine sürerek uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra 10 dakika bekleyin ve cildinizi soğuk su ile yıkayın.
  • Çemen otu siyah noktalar için etkilidir. Siyah noktaları gidermek için çemen otu yapraklarını ezin ve su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Elde edilen karışımı siyah noktalarınız üzerine uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda soğuk suyla yıkayın. Bu maskeyi gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz.
  • Soğan ve sarımsak siyah noktalara iyi gelen diğer doğal ürünlerdir. Bu soğan ve sarımsak ikilisi ciltteki lekelerin soyulmasına yardımcı olur. Yarım soğan ve 3-4 diş sarımsağın suyunu alın, suyu siyah noktalarınız üzerine uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Sonrasında yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu