Sağlık

Bel Ağrısından Kurtulmanın 9 Yolu

Yaşam döneminde insanların hastalık ve ağrı adına ençok şikâyet ettikleri bölge bel bölgesi olmuştur. Bel bölgesinin ağrıması ile ilgili birçok neden olabilir. Bel ağrı ve hastalıklarının tedavisi ile ilgili de kesin olarak doktor tavsiyesi olan uygulamalar yapılmalıdır. Aksi durumda konusunda uzman olmayan kişilerin yapacakları uygulama kalıcı hastalıkların oluşmasına neden olur. Bel Ağrısından kurtulmak için uygulanan doğal yollarda vardır.

Bel ağrısından kurtulmanın yollari
Bel ağrısından kurtulmanın yollari

Bel Ağrısı İçin Doğal Yöntemler

Buna göre Akupunktur ile bilinen uygulamalardan birisidir.1 veya 3 seansta yapılan bu uygulama bel ağrının yok edilmesi için tercih edilen bir yöntemdir. Bel ağrısının giderilmesi için uygulanan doğal yöntemlerden birisi de Masaj Terapi olmuştur. Konusunda uzman kişilerin yapacağı bu uygulama kronik bel rahatsızlığı yaşayan insanlara iyi gelmektedir.  Vitamin D kullanımı da etkili olan bel ağrısı çözüm yöntemlerinden birisidir.

Bel ağrısı
Bel ağrısı

D vitamini eksikliği vücutta bel ağrısının oluşması sağlayabilmektedir. Sıklıklı Süt ve Balık tüketimi yapılmalıdır. Doğal yöntemlerden birisi de Kayropratik olmuştur. Bu yöntemin egzersiz ile beraber yapılması kronik bel rahatsızlarının önüne geçer. Bel ağrısı doğuştan veya sonradan meydana gelen bir hastalık niteliği de taşıyabilmektedir. Bu için etkili olan doğal yöntemlerden birisi Anti-İnflamatuar Bitkiler olmuştur.

Doğal yöntemlerden bir diğeri de Magnezyum olmuştur. Vücutta önemli bir kapasiteye sahip magnezyum,  kan şekeri ve kan basıncı için etkili bir minarel olduğu için magnezyum içeren besinler tüketilmelidir. Meditasyon yöntemlerinden olan Tai Chi, B12 Vitamini tüketimi ve Balneotherapy de etkili olan bir diğer doğal yöntem olmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu