Dekorasyon

Bebek Odası Temaları ve Dekorasyon Trendleri

Bebek odası temaları ve dekorasyon trendleri adlı başlığımızda bebeğinize oluşturabileceğiniz en konforlu ve huzurlu odayı nasıl oluşturabileceğinizi anlatacağız.

Bebek odası temaları ve dekorasyon trendleri bebek bekleyen veya yeni sahip olan çiftlerin merak ettiği bir konu. Cıvıl cıvıl eğlenceli odalardan geleceğin bilim adamları ve sanatçılarına o ruhu şimdiden verecek sade ve şık odalar tasarlamak mümkün.

Bebeğinizin Cinsiyetine Göre Oda Rengi Seçme

Aslında her renk her bebeğe iyi gider ve her rengin kendine ait enerjisi var. Geleneksel olarak maviyi oğlanlara,  pembeyi prenseslere yakıştıran ebeveynlerden değilseniz odanın tema rengi sizin için yapılacak zor bir seçim olabilir.

Bayanlar önden diyerek bebek kızlarınıza göre en uygun rengi seçelim. Pembe ve turuncu tonları en enerjik ve kızların büyüme sırasında ihtiyacı olan enerji dengesini sağlamalarına yardımcı olabilir.

Küçük oğlanlarınız ise mavi, yeşil sakin ve huzurlu bir ortamda yatıp kalkmalarına imkan sağlayabilir.

Beyaz, gri, krem, kahverengi gibi renkler ise zamansız olacak ve oda içindeki oyuncak veya yerdeki ahşap ve çizgi film kahramanı temalı halılarınıza uyum sağlayacaktır.

Odaya Hareket Ve Eğlence Katmak

Tavana, avizeye veya lambaya asılı yıldızlar, gezegenler, uçaklar, kelebekler, hayvan oyuncakları hareket için en pratik yol. Duvarlara şerit halinde çekilebilecek dans eden ayı, balerinli duvar kağıtları veya çıkartma halinde asılabilecek çiçek motifleri duvarları boya dökülmelerinden koruyacak veya yeniden boyanması gerekirse hayat kurtarıcı olacak.

Erkekler için pilot, astronot, korsan, futbolcu gibi mesleki temalar onların bilinç altında bu meraklar ile baş başa bırakırken kızlar için periler veya prensesler en kısa yol olabilir. Hangi küçük kız prenses olmak istemez ki?

Zamanın Bebek Odası Modası

Eskilerde anneler babalar eline geçen her şeyi beşik başı ve yatak ucuna veya kapı koluna asarken şimdi daha düzenli bir görüntü için sade dekoratif ve aksesuarları tercih ediyorlar.

Bebek monitörları veya perdeler farklı renklere boyanarak odada farklı renkler de kullanılabilir. Bu tür küçük dokunuşlar ile odada fazla eşya kullanmadan bebeğinize en renkli alanı yaratabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu