Teknoloji

Baş Döndüren Çekimler İçin Taşınabilir Led Işık Modelleri!

Baş Döndüren Çekimler İçin Taşınabilir Led Işık Modelleri! Rollei lümen modeli, hemen her kullanım senaryosu için ihtiyacı fazlasıyla karşılayabilecek özelliklere sahiptir. Sistemin dahili bir bataryası da bulunmaktadır. Bu sayede dış çekimlerde, dokuz saate kadar süren çekim yapabilme imkanı tanınmaktadır.

Baş Döndüren Çekimler İçin Taşınabilir Led Işık Modelleri! Üstünde bulunan özelliği sayesinde dışardan şarj edilebileceği gibi, dışardan kullanılan bir power bank ile de uzun süre çekim uzatıla bilmektedir. Hem IOS hem de android sistem üzerinden indirilebilen bir uygulamaya sahiptir. Fonksiyonları da uzaktan kontrol edilebilmektedir.

Ulanzi Vijim VL120

Bu model, RGB özelliği içermeyen Bicolor LED ışık modeli çeşitleri arasında yüksek miktarda doğruluk oranına sahip bulunmaktadır. Ergonomisi ile de fark oluşturmaktadır. Üç bin iki yüz kelvin ile altı bin beş yüz kelvin arasında ayarlanabilen bir renk sıcaklığı sunmaktadır. Kameranın ekranında yer alan beyaz ayarına göre, renk sıcaklığı istenilen şekilde ayarlanabilmektedir. Sisteminde yüz yirmi tane LED ışık bulunmaktadır. Bu sayede oldukça güçlü ışık yansıtmaktadır. Pil kapasitesi ise üç bin yüz mAh kapasitesi değerindedir. Pili sayesinde uzun süre dayanma gücünü sağlamaktadır.

Yapılan dış çekim esnasında, prize gerek kalmadan tüm çekimler, hem de profesyonel bir seviyeye taşınabilmektedir. Işığının doğruluğu, CRI95+ ile tescillenmiştir. Bu model, yüksek beklenti sahibi profesyonel kullanıcılar için ne kadar uygunsa, Vlogger özelliğine sahip kullanıcılar için de o kadar uygun bir seçeneği oluşturmaktadır. Sistemin, RGB özelliği bulunmamaktadır. Ancak sistemin içerisinde yer alan altı adet farklı renkte ve özellikte renk filtresi ile ambiyans amaçlı aydınlatmada kullanılabilmesi sağlanmaktadır.

Rollei Lumis Mini RGB Modeli

Cep boyutunda olan bu model, LED ışığı yansıtan modelleri arasında en mobilite imkanı sağlaması ile öne çıkmaktadır. Genelde Youtuber ile Vlogger işindeki insanlar için özel olarak tasarlanmakta ise de, hemen her ortama ışığı yansıtabilecek işlevsel bir model olarak görülmektedir. Modelin ışığı yansıtan renk sıcaklığı ise iki bin beş yüz ila dokuz bin kelvin arasında değişebilmektedir. Ayarlanabilen bu değişim, aynı zamanda RGB özellik te sağlamaktadır. Fotoğraf çekimi olduğu kadar videolar için de, harika seçenekler ve profesyonel imkanlar sağlamaktadır. Üç adet sistemi üstünde Cold Shoe yuvası bulunmaktadır. Bu sayede güçlü ışık da alına bilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu