Güzellik

Ballı Yüz Maskesi Tarifleri

Oldukça kolay bir şekilde evde hazırlayabileceğiniz ballı yüz maskesi cilt bakımı konusunda etkili olmaktadır. Balın cilt üzerindeki faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle diğerine evlenmesini, yumuşamasını, antioksidan etkisi sayesinde kırışıklıklara karşı korunmasını, güneşin zararlı etkilerinden korunmasını ve daha pek çok farklı duruma karşı cildin korunmasını sağlamaktadır. Bu nedenle cilt bakımı konusunda tercih edilecek olan ürün seçenekleri arasında bal oldukça önemlidir. Doğru şekilde hazırlanacak olan maske seçenekleri cildinizin uygulayarak cilt bakımınızı kolayca yapabilirsiniz.

Ballı Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı bal,
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı,
  • 1 yumurtanın sarısı.

Hazırlanışı; İlk olarak bir yemek kaşığı bal kase içerisine eklenir. Daha sonrasında üzerine yavaş yavaş zeytinyağı eklenerek karıştırılır. Karışımın homojen hale gelebilmesi için yumurta sarısı eklenir. Tamamen birbirine karışacak şekilde karıştırmaya devam edilir. Kremsi bir kıvam elde edilene kadar yapılan bu işlemin ardından elde edilecek olan karışım cilde uygulamaya hazır hale getirilebilir. Uygulama öncesinde özellikle cildinizi sıcak bez ile silerek gözeneklerin açılmasını sağlamanız önemlidir. Daha sonrasında maskeyi parmak uçlarınız ile cildinize uygulayabilirsiniz. 20-30 dakika kadar bekledikten sonra suyla yıkayarak cildinizden çıkartabilirsiniz. Uygulama ile ballı yüz peelingi sayesinde cilt problemlerinden kurtulabilirsiniz.

Ballı Yüz Maskesi Tarifleri 1Ballı Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler;

  • 1 adet kabuğu soyulmuş elma,
  • 1 yemek kaşığı bal.

Hazırlanışı; ilk aşamada elmanın kabuğunu soyarak bilendir içerisine yerleştirin. Daha sonrasında üzerine bir yemek kaşı bal ekleyin. Yumuşak bir kıvama gelinceye kadar makine içerisinde karıştırma işleminin devam ettirilmesi gerekir. Hazırlamış olduğunuz karışımı maske şeklinde yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra alık suyla durulayın. Özellikle düzenli şekilde yapacağınız uygulama sayesinde ballı yüz maskesi tarifi dilediğiniz her durumda cildinizde oluşan problemlere karşı etkili olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu