Moda

Atletik Tasarımlar Takılara da Yansıyor

Atletik Tasarımlar Takılara da Yansıyor

Atletik tasarımlar moda dünyasında kıyafetlerde kullanılmaktaydı. Özellikle kıyafetlerin sırt detaylarında kullanılan atletik tasarımlar çantalara ve ayakkabılara da yansıdı. İki parçanın birbirine geçişi, dolanması şeklinde oluşturulan atletik tasarımlar ayakkabı ve çantalarda da çok sevildi ve çok kullanıldı. 2015 modasında ise takılarda da atletik tasarımlara yer verilmeye başlandı. Atletik tasarımlar Takıları daha hareketli bir görünüme kavuşturduğu için de bayanlar tarafından daha çok tercih edilen takılardan oldu şimdiden.

Atletik tasarımlı takılar keskin çizgilerinden dolayı kadının içindeki gücü dışarı çıkarmayı başarıyor ve kadının dik duruşunu temsil ediyor. Daha çok metal malzemelerin tercih edildiği atletik tasarımlı takılarda metal malzemeye boncuklar ve diğer detaylar eşlik edebildiği gibi sade olarak da karşımıza çıkabiliyor bu tasarımlar.

Halkaların daha çok kullanıldığı atletik Tasarımlı takılarda, halkaların bütünleştirici gücü de takılara yansıyor. İç içe geçen halkalar atletik tasarımlı takılara daha fazla hareket sağlıyor. Ancak iç içe geçen halka şeklinin uçları açık bırakıldığı zaman, tam anlamı ile hareketlilik bu noktada kazanılıyor diyebiliriz.

Zincir figürünün çok fazla kullanıldığı Atletik Kolyelerde çok iri zincir halkaları kullanıldığı gibi daha basit ve daha küçük halkaların kullanıldığı da oluyor. Bu halkalardan giydiğiniz kıyafete ve tarzınıza uygun olanlarını seçmek sizin kararınıza kalmış. Tarz olarak çok iri detaylardan hoşlanmayan bir bayansanız daha küçük zincir modellerini kolye ya da bileklik olarak tercih edebilirsiniz. Böyle bir tercih yaptığınız zaman, siz de 2015 modasında atletik tasarımlı takınızla yerinizi bulmuş olacaksınız.

Modada takı ve aksesuarlar çok ayrı ve özel bir başlık oluşturmaktadır. Aslında aksesuar ve takı modası esnek bir moda olduğu için, sizin kendi tasarımınızı oluşturmanız daha önemlidir. Her bayanın belli bir tarzı ve belli bir kalıbı vardır. Bayanlar genelde kendi tarzının dışına çıkmaktan pek hoşlanmazlar. Ancak hem modaya uymak hem de kendi çizginizden gitmek daha doğru ve daha kolaydır. Eğer iri taşlardan hoşlanmıyorsanız daha küçük taşları tercih edebilirsiniz. Yahut iri zincir ve halkaları beğenmiyorsanız daha ufak halkalar ile de modayı takip edebilirsiniz. Moda sizin içinizdedir bunu unutmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu