Burçlar

Aslan Burcunun Negatif Özellikleri Nelerdir?

Aslan Burcunun Negatif Özellikleri Nelerdir? 21 Temmuz’dan 21 Ağustos’a kadar doğanlar, herkes gibi güçlü ve zayıf yönleri olan Aslan tarafından yönetilir. Zodyak’ın beşinci burcu, kimliğimiz, merkezimiz ve varoluş şeklimizle ilişkili astrolojik bir gezegen olan Güneş tarafından yönetilen tek burçtur ve bir ateş burcu olarak tutkulu ve mizaçlıdır. Peki, aslan burcu negatif özellikleri neler?

Aslan Burcunun Negatif Özellikleri Nelerdir? Aslan sabit bir modalite işaretidir, yani düşüncesinde katıdır. Genellikle esnek değildir ve inatçıdır. Ancak istikrarlı ortamlarda gelişir ve tutarlıdır, bu özellikler onu iyi bir lider yapar. İşte aslan burcu negatif özellikleri hakkında bilinmesi gerekenler…

Aslan Burcu Negatif Özellikleri

Aslan’ın en olumsuz özelliklerine gelince, bencil olduğunu görebiliriz, fakat savunmasında bunu kendisine ait olanı korumak için yaptığı söylenebilir.

Sabit bir işaret olarak, fikrinizi değiştirmekte zorlanabilirsiniz. Eğer bir şeye ikna olduysanız, yanılıyor olmanıza rağmen sizi geri çevirecek hiçbir şey ve hiç kimse yoktur. Lider rolü atandığında otoriter ve katı olabilir. Çelişmeyi kabul etmez, çünkü bu işaret için her zaman haklıdır.

Aslan, güçlü bir konumda olmak için çok çalışıyor, bu nedenle, kabul edilebilir olanın sınırlarında olmak anlamına gelse bile, statüsünü ve itibarını korumak için büyük çaba sarf edecek. Kontrolde olmadığınızda ve liderlikten yoksun olduğunuzda kendinizi rahatsız hissedersiniz, bu yüzden otorite sorunlarınız vardır. Başkalarının ona ne yapacağını ve nasıl yapacağını söylemesine izin vermez.

Aşkta sahiplenici ve kıskanç olma eğilimindedir. Partnerinin her zaman ona bakmasını ister ve hayatı onun etrafında döner. Ve güvensiz olduğu zaman bu savunma mekanizmasını harekete geçirir.

Aslan Burcu Olumlu Yönleri

Aslanın sembolojisi, adından da anlaşılacağı gibi bir aslandır, bu nedenle kişiliği nazik, özenli ve umursadığı insanlara karşı koruyucudur. Zodyak’ta en büyük kalbe sahip olan burçtur; cömert, aşk konusunda tutkulu ve kararlı. Sevdiklerine yardım etmek için her şeyi yapar ve onları takdir ettiğini göstermekte hiçbir sorun yaşamaz. Aşkta romantik ve tutkuludur, romantizmi ve sevginin fiziksel belirtilerini sever.

Güneş tarafından yönetilen bir ateş burcu olarak karakteriniz, enerjik, tükenmez, coşkulu ve iyimser. Aslan asla eğlenceye hayır demez, dışarı çıkıp eğlenmeyi severler. Bir diğer özelliği de sadık olmaktır. Arkadaşları, ailesi, meslektaşları ve partneri ile cömert olacak, ancak ona ihanet ederlerse en karanlık tarafını gösteriyor.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu