Burçlar

Aslan Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Aslan Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir? Bir kişinin aslan burcu sayılabilmesi için 22 Temmuz ve 23 Ağustos tarihleri arasında doğmuş olması gerekir. Bu burç yaz burcu olduğu için etkisi altında kaldığı gezegen güneştir. Dolayısıyla sembolü de ateştir.

Aslan Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir? Her burçta olduğu gibi aslan burcunun da herkesi etkileyen tipik özellikleri vardır. İşte ormanların kralı olan aslan burcu özellikleri nelerdir? merak edenler için araştırdık. Şayet bir aslan burcu erkeği yada kadını iseniz hem fikir olunan genel özellikleriniz, her zaman haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz ve en belirgin aslan burcu genel özellikleri ise yaşanan durum her ne ise günün sonunda her zaman benim dediğim doğru çıkacak düşüncesi taşımalarıdır.

Kendilerini kral ve kraliçe olarak görmeleri gururlu ve kibirli olmalarına neden olur. Gururları ve kibirleri asla onları çekilmez bir insan yapmaz. Aksine aslanlar ile sohbet etmek çok keyiflidir. Temsil ettikleri gezegen güneş olunca elementleri de ateş olunca ister istemez aslan burcu insanı da çok sıcak kanlı ve sevecen oluyor. Sosyal bir ortamda aslan burcu kendini, yönetme vasfı ile ve etkili bir lider olma özelliği ile hemen öne çıkartır. Her zaman doğru olmamakla beraber en sevdikleri renk sarı ve türevleridir. Tercihlerini çoğu zaman altından yana kullanırlar.

Aslan Burcunun Kalıplaşmış Özellikleri

Doğum günü, düğün ve nişan gibi organize yapılması gereken tüm etkinlikleri planlamak aslan burcu erkeği ve kadınının uzmanlık alanıdır. Bir dedektif edasıyla en ufak bir detayı bile fark ederler. Cimrilikle itham edilen aslanlar cimri değil tutumludurlar. Yeri ve zamanı geldiğinde bonkör davranmaktan hiç çekinmezler. Asosyallik hiç onlara göre değildir. Bilhassa komik, espirili, özgüvenli, ortama çabuk adapte olabilen bir burçtur.

Erkeklere göre aslan burcu kadını çok güvenilir bir insandır. Dostluğuna güvenebilir, sırlarınızı paylaşabilirsiniz. Özgürlükten asla ödün vermezler. Onların yanında asla kadın erkek ayrımcılığı yapamazsınız. Her ortamda dikkat çekmek ister. Herkes onunla ilgilensin ister.

Eleştirilmekten hiç hoşlanmayan bir aslan sıkıştığı zaman göz yaşı silahını kullanır.

Genellikle insanlar çevresindeki insanlara yardım etmeyi tercih eder. Fakat bu durum 22 Temmuz ve 23 Ağustos tarihleri arasında doğmuş kişilerde tam tersidir. Çünkü aslan burcunun özellikleri arasında en dikkat çekeni hiç tanımadığı insanlara yardım etme duygusudur. Oldukça duygusal insanlardır.

Karşı cinsin güçlü ve karakterli olması dış görünüşten çok daha önemlidir. Şıp sevdi dedikleri türden çok kolay aşık olur çok çabuk unuturlar. Gerçek aşkı buldukları zaman ise ayrılığı kabullenmek çok zor olur.

Aslan burcu ile ilgili olarak aktardığımız bütün bu özellikler kişiden kişiye değişebilir. Burçların özellikleri doğum tarihi, saati ve gününe göre şekillenmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu