Sağlık

Siyah Noktalar için Doğal Peeling Tarifleri

Siyah noktalar, kadın ya da erkeklerin cilt yüzeyinde çirkin bir görünüme sebep olması nedeniyle rahatsız oldukları cildiye sorunlarının başında gelmektedir. Siyah nokta, cildin sahip olduğu gözenekli yapı nedeniyle meydana gelir. Cilt dokusunu oluşturan gözeneklerin dış etmenler yoluyla kir ile tıkanmasısiyah nokta olarak adlandırılmaktadır.

Ciltte siyah nokta oluşumunu engelleyen ve azaltan en önemli yöntem elbette temizliktir. Cilt temizliğini derinlemesine yapan doğal peeling ürünlerini her gün uygulayarak siyah nokta sorununu en aza indirmeniz elinizde.
Siyah nokta için muz peelingi
Muzun kabuğunda yer alan iç kısmı, peeling kabına bir bıçağın tersiyle iyice sıyırınız ve bir dilim muzu eziniz. Bir çorba kaşığı gülsuyu, bir yemek kaşığı soda ve bir çay kaşığı beyaz toz şeker ile birkaç damla limonu muz ile karıştırarak, peelingi cildinize uygulayıp yıkayınız. Siyah noktalar için muz peelingi uygulamasının ardından cildinizi bir tonik yardımıyla siliniz.
Siyah noktaları temizleyen pirinç  unu peelingi
Siyah noktalardan kurtulmak için en etkili peelinglerden bir diğerini pirinç unu ile hazırlayabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı pirinç unu ile bir çay kaşığı portakal suyunu karıştırıp bu karışıma bir yemek kaşığı limon suyunu ve bir adet limon kabuğu rendesini ekleyerek, hazırladığınız siyah noktalar için peelingi cildinize uygulayınız.
Siyah noktalar için kahve telvesi peelingi
Kahve telvesi ve soda siyah noktalar için harika bir temizleme ürünü oluşturmaktadır. Siyah noktalar için kahve telvesi peelingi hazırlarken bir fincan kahvenin telvesi ile bir çorba kaşığı sodayı karıştırarak bu karışıma bir limon kabuğu rendesi ve bir tatlı kaşığı kuru naneyi ekleyin. Hazırlanansiyah noktaları temizleyen peelingi cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu