Diyet

Kivi Diyeti Nasıl Uygulanır? Zayıflatır Mı?

Kivi Diyeti Nasıl Uygulanır? Zayıflatır Mı? İçerisinde yüksek oranda C vitamini bulunduran kivi detoks dönemlerinde sizlere büyük bir katkı sunuyor. Peki, kivi diyeti yaparak zayıflayabilir miyim?

Kivi Diyeti Nasıl Uygulanır? Zayıflatır Mı? Bir çok yararı bulunan kivinin zayıflatıp zayıflatmadığı pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Kivi ile hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Şok diyet yapmak isteyenler kiviyi tercih edebilir. Kivi ödem attıran meyvelerden bir tanesidir. Ancak kiviye alerjisi olanların kivi tüketmeleri tavsiye edilmez.

Kivinin Yararları

Gün içerisinde kiviyi ara öğün olarak tüketebilirsiniz. Yalnız başına yada meyve salatasında kullanabilirsiniz. Kiviyi dilerseniz kabuğuyla beraber tüketebilirsiniz. Peki, kivinin yararları nelerdir?

  • Cildi besler,
  • Kötü kolesterolü düşürür,
  • Kalp ve damar sağlığını korur,
  • Göz sağlığı için yararlıdır,
  • Kan pıhtılaşmasını engeller,
  • Uyku kalitesini yükseltir.

Kivi Diyeti Nasıldır?

Kivi, içerisinde yüksek oranda lif bulundurur. Bu da bağırsak çalışmasını olumlu yönde etkiler. Uzmanlar kivinin tüketilmesini önermektedir. Gün içerisinde bir adet tüketmeniz tavsiye edilir. Kivi ayrıca antioksidan özelliği olan meyvelerden bir tanesidir.

Kivi diyeti açlığa uzun süre dayanan kişiler tarafından tercih edilir. Diyet boyunca kendinizi halsiz ve yorgun hissedebilirsiniz. Bunun nedenli tek besin diyetleri vücudunuzda kas yakımı gerçekleştirir. Kivi diyeti yapmadan önce mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir. Sindirim sistemini harekete geçiren ve metabolizmayı hızlandıran kivi yağ yakımını arttıracaktır. Böylece kilo kontrolünü de sağlayabilirsiniz.

Kivi Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Kivi diyeti yapan pek çok kişi kilo verdiğini belirtmiştir. Fakat kilonun hızlı bir şekilde verilmesi tekrar aynı hızda alınmasına neden olabilir. Bu nedenle kivi diyetini uygularken dikkat etmelisiniz. Kivi diyeti ile 5-7 kilo verebilirsiniz.

Kivi Diyeti Zararları

Kivi diyeti uzun süreli kullanıldığı zaman mide sorunlarına neden olabiliyor. Aşırı C vitamini midede şişkinlik yapabilir. Bu durum gün boyunca kendinizi rahatsız hissetmenize neden olacaktır. Tek besin diyetleri ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle diyetleri uygulamadan önce uzman hekimlere başvurmanız gerekir. Doğru bir şekilde kivi diyeti uyguladığınız zaman hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi kivi diyeti ile zayıflamayı başarmıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu