Teknoloji

Fortnite’den Rekor İOS Geliri

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan ve gün geçtikçe çok daha fazla kişi tarafından oynanan Fortnite’den rekor İOS geliri haberi geldi.

Son dönemin en çok oynana oyunlarının başında gelen Fortnite son 200 günlük geliri ile tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumdadır. Oyun 15 Marttan bugüne kadar tam 300 milyon Dolar gelir elde ederek oldukça büyük bir rekorun sahibi olmuş durumdadır.

Sensor Tower tarafından açıklanan bu gelir rakamları ise Fortnite’ın iOS sürümünü baz alınarak elde edilmiştir. Gerçekleştirilen araştırma neticesinde Fortnite oyunun  Clash Royale 200 günde 228 milyon dolar, Honor Kings 121 milyon dolar, Knives Out 114 milyon dolar gelir elde ederek takip etmektedirler.Geçmiş dönemlerde uzun bir süre liderliği kimseye kaptırmayan Clash Royale ise bu anlamda tahtı tamamı ile kaptırmış durumdadır.

Fortnite Sezon 6 ile Gelirler Artacak

Yapılan araştırmada oyunun özellikle İOS sahipleri arasında oldukça popüler durumda olduğu ve İOS tabanlı telefonlar ile oldukça başarılı bir şekilde çalıştığı ifade edilmektedir. Bu 200 günlük süreç içerisinde günlük ortalama 1.5 milyon Dolar kazanç elde eden oyun Fortnite 6. Sezon ile birlikte gelirinin 2.5 milyon dolar seviyesine taşıyacağı ifade edilmektedir. Günlük bu rakam ise uzun yıllar boyunca ulaşılamayacak bir rekor olabileceği ifade edilmektedir.

Bu anlamda yıllık olarak önümüzdeki dönemde oyunun geliri 1 milyar dolar geçeceği ön görülmektedir. Bu anlamda online mobil oyunlar içerisinde bu denli bir yüksek meblağa başla bir oyunun yaklaşması şimdilik oldukça zor görünmektedir. Sürekli güncellenen yapısı ile günümüzün en heyecanlı ve rekabetçi oyunu olarak gösterilen Fortnite bu anlamda daha uzun süre zirvedeki yerini koruyacağı ifade edilmektedir. Ayrıca yeni dönemde mobil telefon teknolojilerinde görülen oyun odaklı yaklaşım ve tasarım uzun vadede oyun şirketlerinin karlılıklarını daha da yukarı taşıyacağı tahmin edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu