Güzellik

Fondötensiz Natürel Makyaj Nasıl Yapılır?

Pek çok kadın için bir tutku haline dönüşen makyaj yapmak birbirinden farklı teknikleri içerisinde barındırır. Bunlardan biri de fondötensiz natürel makyaj olarak tanımlanır.

Son yıllarda yaygın hale gelen makyaj modasına göre birçok kadın tercihini doğal makyajdan yana kullanır. Ancak bu makyaj türünde de fondöten kullanarak bazen yapay bir görüntüye sebep olunabileceğinden dolayı fondötensiz olan makyajlar daha çok ilgi görür. Peki, fondötensiz natürel makyaj nasıl yapılır? Özellikle yaz aylarında ciltte yağlı ve ağır bir his bırakan fondöten yerine CC kremlerin kullanılması tavsiye edilir. Yüze sürüldüğünde ince bir yapıya sahip olan bu kremler cilt rengini eşitlerken aynı zamanda cilde doğal bir görünüm kazandırır. Satın alınacak olan ürünün cilt yapısına uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde istenilen görüntüyü elde edebilmek biraz daha zor olacaktır.

Fondötensiz Natürel Makyaj Yapımı

Kusursuz ten makyajı yapmak için esas olan noktalar cilt bakımı, cilde nem desteği, blur etkisi ve aydınlatıcı dokunuşlar olarak tanımlanır. Kusursuz bir cilt için ilk yol günlük cilt bakımının düzenli olarak yapılmasından geçer. Buna ek olarak cildin nem dengesinin doğru şekilde sağlanması da son derece önemlidir. Dolayısıyla sabah ve akşam olacak şekilde cilde nem desteği uygulanması gerekir. Blur etkisi elde edebilmek için ise cilt kusurlarının ön planda olduğu bölgelere transparan ürün uygulanır. Özellikle T bölgesine uygulandığında gözeneklerin görünümü en aza indirilir. Makyajda önemli nokta ise aydınlatıcı dokunuşlardır. Bu dokunuşlar sayesinde cilt kusurları arka plana atılabilir. Ayrıca ışığın daha fazla yayılmasını sağlayan kapatıcılar ile göz altı halkalarından da kolayca kurtulmak mümkündür. Yüzünde daha belirgin olmasını istediğin yerler varsa oralara da sürerek istenilen naturel makyaj görüntüsüne ulaşılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu