Güzellik

Bitkisel Yağların Saç Ve Cilt Bakımında Kullanımı

Bitkisel Yağların Saç Ve Cilt Bakımında Kullanımı hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Bitkisel yağların saç ve cilt bakımında kullanımı kadınlar arasında en yaygın güzellik şikayeti kuru ve yıpranmış saçlardır.

Bitkisel Yağların Saç Ve Cilt Bakımında Kullanımı! Fiziksel görünümümüzün önemli bir parçası olan saçlarımız da tıpkı cildimiz gibi özenli bakımı hak ediyor. Canlı görünen sağlıklı, gür saçlar için zararlı kimyasallar içeren ürünler kullanmak yerine, doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanarak hem kendimizi hem de çevremizi korumalıyız.

Jojoba Yağı

Cilt tarafından kolayca emilen, saç derisini yumuşatan, saç tellerini güçlendiren ve kırılmaya karşı dirençli hale getiren bir yağdır. Ayrıca saç uzatma ve kalınlaştırma da en önemli çözümlerden biridir. Jojoba yağı ayrıca saç kremlerinde ve şampuanlarda da kullanılır. Aktarlarda rafine olarak satılan bu yağ, egzama, sedef hastalığı ve bit gibi sorunlara karşı tedavi işlevi görür.

Lavanta Yağı

Saç uzamasını kolaylaştıran lavanta yağı aynı zamanda saçı besleyerek dökülmesini ve kırılmasını engeller. En önemli faydası ise saç derisine kan dolaşımını sağlayarak saç köklerine ulaşan oksijen miktarını arttırmasıdır. Kekik ve biberiye yağı ile birlikte kullanarak saç derisi ve cilt bakımında kullanmak isterseniz cilt tahrişini önlemiş olursunuz.

Badem Yağı

Saç bakımında kullanılan en önemli yağdır. Saçı besleyerek gerekli E vitaminini bulursunuz. İçerdiği bol mineraller sayesinde saçları güçlendirir. Kirpiklere uygulanan badem yağı onları besleyerek daha uzun ve güçlü görünmesini sağlar.

Hindistancevizi Yağı

Herkesin en son favorisi, saçlarınız için de harika şeyler yapıyor. Hindistan cevizi yağı, yalnızca hasar görmüş saçları onarmaya yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda kepeklenmeyi azaltmaya, saç kırılmasını önlemeye ve saç gözeneklerinde ürün birikmesini önlemeye yardımcı olan yağlar açısından zengindir. Kalın ve parlak saçlar için önerilen bitkisel yağ. Saçı besler ve uzamasını sağlar.

Fındık Yağı

Kepek oluşumunu engelleyen fındık yağı saça parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırır. B1, B2, B6 ve E vitaminleri açısından zengin olan bu bitkisel yağ, saçlar için besleyici özelliklere sahiptir. Sadece saçlarda değil cilt bakımında da kullanılan fındık yağı cilde nem ve parlaklık sağlar.

Menekşe Yağı

Kuru saça sahipsen menekşe yağı tam sana göre! Kuru saçları nemlendirir, parlak ve canlı bir görünüm kazandırır. Kadim yöntemlerden biri olan menekşe yağı saç dökülmesini önler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu