Eğitim & Kurs

Amerika’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir?

Amerika’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Yurt dışında yaşamak birçok öğrencinin hayalidir. Bu ülkelerden biri de Amerika olmaktadır.

Amerika’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Amerika Birleşik Devletleri, yüksek öğrenim kalitesi söz konusu olduğunda dünya sıralamasında yer alan, oldukça gelişmiş üniversitelere sahip bir ülkedir. Eğer Amerika’da üniversite hayaliniz var ise Amerika’daki en popüler üniversiteler listemize göz atmalısınız.

Princeton Üniversitesi

Princeton kasabasında bulunan üniversite, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski üniversitelerden biridir. Tarihi bir kampüsü ve geleneksel bir görünümü ile Princeton Üniversitesi, Amerikan kültürüyle iç içe olmanızı sağlar. Çeşitli bilgi alanlarında tanınan Princeton Üniversitesi öğrenci topluluğu, yalnızca 2021 yılında, çeşitli akademik alanlarda en prestijli ödül olan 5 Nobel Ödülü sahibi daha aldı. En ünlü öğrencileri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin eski First Lady’si Michelle Obama da var.

Columbia Üniversitesi

Amerika’daki en popüler üniversiteler Columbia Üniversitesi ile devam ediyor. Ne kadar kentsel olursa olsun, Columbia Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en geleneksel üniversitelerden biridir ve New York, Manhattan’ın Yukarı Batı Yakası’nda yer alır. Üniversite, dünya çapında bir akademik vurgudur. Esas olarak İşletme Okulu, Hukuk Fakültesi, Öğretmen Koleji, Doktorlar ve Cerrahlar Koleji ile tanınmaktadır.

Harvard Üniversitesi

Harvard Üniversitesi, 13 uzmanlaşmış okul ve enstitüden oluşur. Kendi başlarına parlayan bağımsız güçler, uzmanlıkların her biri çeşitli bilgi alanlarında oldukça tanınmaktadır: İşletme Okulu, Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, John F. Kennedy Devlet Okulu ve Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Okulu. Harvard Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ve en eski kitap koleksiyonuna ve dünyadaki en büyük özel koleksiyona sahip olmasıyla tanınır.

Yale Üniversitesi

Öğrencileri için güçlü bir kültürel temel sağlayan bir üniversite olarak belirtilmiştir. Yale Üniversitesi, öncelikle Sanat ve Drama Okulu ile tanınmaktadır. Ayrıca hukuk, tıp ve hemşirelik alanlarındaki en iyi fakülteler sıralamasında da ilk sıralarda yer almaktadır. Ve tabii ki, Amerika’daki en iyi üniversiteler listesindedir.

Stanford Üniversitesi

Kaliforniya’da bulunan Stanford Üniversitesi, 7 farklı ana dalda fakülteye sahiptir ve yenilikçi ruhuyla bilinir. Silikon Vadisi’ne yakın konumu nedeniyle, birçok üniversite öğrencisi birkaç girişim oluşturmaktan sorumludur.

Chicago Üniversitesi

Hyde Park’ta yer alan University of Chicago, öğrencilere şehirle iç içe bir deneyim sunar. Sadece mezuniyetiyle değil, ödüllü lisansüstü programlarıyla da tanınan kurum, 91 Nobel Ödülü sahibidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu