Güzellik

40 Yaş Üstü Kadınlar İçin Güzellik Önerileri

40 Yaş Üstü Kadınlar İçin Güzellik Önerileri Nelerdir? İnsanlar gençken vücut metabolizmaları daha iyi çalışır ve hücreleri kendi kendini yeniler. Aynı zamanda cilt hücreleri de kendilerini yeniler.

40 Yaş Üstü Kadınlar İçin Güzellik Önerileri Nelerdir? Yıllar geçtikçe metabolizmamız yavaşlar. Bu nedenle daha çabuk kilo alırız ya da cilt hücreleri kendilerini eskisi kadar yenileyemediği için kırışıklıklar meydana gelir. Özellikle 40 yaş sonrası kişilerde cilt kuruluğu, saçlarda cansızlık, yüzde kırışıklıklar kendini gösterir. O zamanda kadınlar bunları pahalı kozmetik ürünlerle ya da botoks yaptırarak halletmeye çalışır. Oysa bazı noktalara dikkat ettiğimizde yaşınızdan çok daha genç ve güzel görünebilirsiniz.

Cilt Sağlığınız İçin Öneriler

Yüzünüzde cilt kırışıklıkları başlamışsa bu bir günde düzelecek olay değildir. Ama eğer bazı noktalara dikkat ederseniz cildiniz daha sağlıklı olur ve kırışıklıklarınız azalır. Bunun için yapmanız gereken şunlardır:

1-Güneşten Korunun

Güneş her ne kadar D vitamini içerse ve vücudumuz için faydalı olsa da Güneş ışınları cildimiz için zararlı ışınlara da sahiptir. Özellikle sıcak şehirlerde yaşayan insanlar yaz aylarında sıcaklığında daha da artması nedeniyle ciltleri nem kaybetmeye başlar ve yüz bölgesinde nem azaldıkça cilt kurur ve kırışıklıklar artar. Bu nedenle mutlaka sıcak havalarda dışarıya yüksek faktörlü güneş kremi sürerek çıkın ve her gün cildinizi nemlendirecek bir krem kullanın

2-Sebze ve Meyve Tüketin

Yemek öğünlerinize bol miktarda sebze ve meyve ekleyin. Çünkü sebze ve meyvelerde kolajen üretimini arttıran antioksidanlar vardır. Kolajen cildinizin sağlıklı ve güçlü kalmasından sorumlu olan bir protein çeşididir. Bu nedenle ne kadar çok sebze ve meyve tüketirseniz cildinizin sağlığını da korumuş olursunuz.

3-Sigarayı Bırakın

Sigara birçok hastalığa neden olan kötü bir alışkanlıktır. Ayrıca sigara cildimize de çok zarar verir ve kolay yaşlanmamıza neden olur. Çünkü sigara, cildinizi besleyen ve oksijenle dolduran maddelerin hızlıca yok olmasını sağlar. Bunun sonucunda da cildinizde lekeler ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu nedenle sigara içiyorsanız hem kendi sağlığınız için hem de cildinizin sağlığı için sigarayı bırakmalısınız.

4-Omega-3 Alın

Omega-3 yağ asitlerinin sağlık üzerinde büyük faydaları vardır. Aynı zamanda Omega-3 cilt içinde oldukça faydalıdır. Yeterli miktarda Omega-3 aldığınız zaman cildiniz daha parlak, daha sıkı ve kırışıksız olur. Ayrıca Omega-3 cildinizin nem dengesini de sağlar. Bu nedenle özellikle içinde Omega-3 yağ asitleri barındıran balıkları bol bol tüketin.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu